Podstawą zdrowego uśmiechu jest systematyczna profesjonalna higienizacja.


Higienizacja jamy ustnej

W wyniku nieprawidłowej higieny jamy ustnej, na powierzchni zębów dochodzi do odkładania się płytki bakteryjnej. Początkowo ma ona formę miękkiego osadu, który następnie, ulegając procesowi mineralizacji, przyjmuje postać twardych złogów kamienia nazębnego.

Złogi te, przylegając do powierzchni szkliwa, nierzadko są przyczyną powstania próchnicy oraz nieprzyjemnego zapachu z ust. Zalegając w szczelinach dziąsłowych, prowadzą do rozwinięcia stanu zapalnego i w konsekwencji uszkodzenia tkanek przyzębia, w tym zaniku kości. Pierwszym tego objawem jest krwawienie podczas szczotkowania. Zignorowanie go, nieuchronnie prowadzi do dalszej destrukcji aparatu zawieszeniowego, obnażenia szyjek, korzeni, rozchwiania, a nawet utraty zęba.

Aby tego uniknąć, kamień powinien być systematycznie usuwany. Ze względu na jego konsystencję oraz silne połączenie z tkankami, jest to możliwe tylko w gabinecie stomatologicznym, za pomocą skalingu oraz piaskowania.

Aby zapewnić zębom pełną ochronę oraz zabezpieczyć je przed nadwrażliwością pozabiegową, należy je pokryć warstwą fluoru.

Częstotliwość wykonywania profesjonalnego oczyszczania zębów ustala lekarz i jest ona uzależniona od indywidualnych predyspozycji pacjenta do odkładania się złogów oraz osadu.

Zapraszamy do Miła Clinic!

mobilne menu
zamknij
zamknij