„Prawidłowe relacje zgryzowe, znacznie poprawiają estetykę uśmiechu
oraz korzystnie wpływają na rysy twarzy.”


Ortodoncja

Zaburzenia w uszeregowaniu zębów, bądź ustawieniu łuków zębowych względem siebie, dotykają większość populacji. Prawidłowe relacje zgryzowe, znacznie poprawiają estetykę uśmiechu oraz korzystnie wpływają na rysy twarzy. Nieleczone wady zgryzu mogą doprowadzić do destrukcji przyzębia, a w konsekwencji do utraty nawet wolnych od próchnicy zębów. Dbając o komfort naszych pacjentów, w Miła Clinic oferujemy najwyższej jakości leczenie ortodontyczne zarówno dzieci, jak i dorosłych. Korygowanie wad zgryzu odbywa się za pomocą aparatów ruchomych oraz stałych. Te pierwsze stosowane są u dzieci, stałe natomiast zarówno u dzieci jak i dorosłych.

Pamiętajmy, im wcześniej u dziecka wykryjemy wadę, tym łatwiej i szybciej będziemy mogli ją zniwelować. Aparaty ruchome, zwane inaczej „zdejmowanymi”, to przygotowane przez technika dentystycznego zindywidualizowane akrylowe konstrukcje, zawierające elementy dodatkowe, takie jak śruby, sprężyny, odpowiednio poprowadzone łuki czy klamry. Aparat projektowany jest przez lekarza, na podstawie analizy wady zgryzu pacjenta i potrzeb związanych z jej leczeniem. Podczas kolejnych wizyt, lekarz aktywuje poszczególne elementy, tak aby na zęby działały odpowiednio przesuwające je siły. W większości przypadków, by leczenie było skuteczne, aparat powinien być noszony przez 16 godzin w ciągu doby.

Aparaty stałe wymagają przyklejenia do powierzchni zębów zamków. Ich zadaniem jest przenoszenie na zęby sił nadawanych przez metalowe łuki, których właściwości, kształt i użycie w odpowiedniej sekwencji, pozwolą na skorygowanie nawet bardzo skomplikowanej wady.

Na rynku dostępnych jest kilka wariantów zamków:

  • metalowe – klasyczne i najbardziej popularne, dostępne w kolorze srebrnym i złotym.
  • estetyczne – zamki ceramiczne (w mlecznym kolorze) oraz szafirowe (kryształowe, przezierne)
  • samoligaturujące – najnowsze osiągnięcie ortodoncji, zamki niewymagające używania ligatur, wygodniejsze dla pacjenta, a także skracające czas wizyt kontrolnych, które również następują rzadziej, nawet co 8 tyg.

W naszym gabinecie oferujemy Państwu także absolutną nowość na rynku ortodontycznym – aparaty typu Clear Aligner. Składają się one z kompletu przeźroczystych nakładek, które w sposób zupełnie niewidoczny, przesuwają zęby we właściwe pozycje. Ich wymiana następuje co kilka tygodni, aż do całkowitego skorygowania wady.

mobilne menu
zamknij
zamknij